2016 Avrupa Kupası Maç Fikstürü

      2016 Avrupa Kupası Maç Fikstürü için yorumlar kapalı

Her dört yılda bir düzenlenen, iddialı futbol organizasyonlarından biri olan Avrupa Futbol Şampiyonası, bu sene 10 Haziran – 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Geçtiğimiz yıllarda on altı takım uygulaması ile hizmet veren turnuva, bu yıl ilk defa yirmi dört takım ile maç yapacaktır.

Dörderli takımların altı ayrı gruba yerleştirildiği turnuva, uzun süreli bir futbol şöleninin yapılmasına neden olacaktır. Elbette yeni sistem ile birlikte gerçekleşen bazı güncellemeler de vardır. Bu nedenle sadece turnuvayı değil, turnuva haberlerini takip etmekte fayda vardır.

2016 Avrupa Kupası maçları konusunda her detay önceden belirlenmiştir. Bu nedenle, organizasyonun sorunsuz ilerlemesi beklenmektedir.

yer alan takım listesine baktığımız zaman son şampiyon İspanya’nın yanı sıra; Fransa, Slovakya, Türkiye, Avusturya, Almanya, İngiltere, Macaristan, İtalya, Rusya, İrlanda, Ukrayna, Polonya, Kuzey İrlanda, İzlanda, Portekiz, Galler, Arnavutluk, Hırvatistan, Belçika, Romanya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, İsviçre yer almaktadır.

2016 Avrupa Kupası Format, Ön Elemeler ve Gruplar

Ev sahibi takımın deneyimli ülke Fransa olduğu turnuvada olan takımlar; İspanya, Türkiye, Macaristan, Rusya, Avusturya, İngiltere, İtalya, Portekiz, Galler, Hırvatistan, Avusturya, İzlanda, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda, İsveç, Arnavutluk, Romanya, İsviçre, Portekiz, Polonya, Ukrayna, Belçika, Almanya’dır.

2016 Avrupa Kupası fikstür belirlendiği için gerekli ayrıntıları görebilirsiniz. Uzun süreli çalışmanın bir sonucu olan organizasyona, daha önce ev sahipliği ve şampiyonluk tecrübesi olan Fransa ev sahipliği yapmaktadır.

2016 Avrupa Kupası Türkiye Fikstürü incelemesinde Türkiye’nin D Grubunda yer aldığını ve buradaki maçların 12- 21 haziran 2016 tarihleri arasında yapılacağını görmekteyiz. Türkiye en iyi grup üçüncüleri arasından gruba girmeye hak kazanmıştır.

Turnuvayı gruplarını ilk iki sırada tamamlayan on iki takım ve en iyi grup üçüncüsü dört takım devam ettirecektir. Kalan on altı takım arasında mücadele devam edecek, diğerleri elenmiş olacaktır. Bundan sonraki eleme aşaması şöyle: Birinci maçta A grubu ikincisi ve C grubu ikincisi, ikinci maçta D grubu birincisi ve B/E/F grubu üçüncüsü, üçüncü maçta B grubu birinci ve A/C/D grubu üçüncüsü, dördüncü maçta F grubu birincisi ve E grubu ikincisi, beşinci maçta C grubu birinci ve A/B/F grubu üçüncüsü, altıncı maçta E grubu birincisi ve D grubu ikincisi, yedinci maçta A grubu birincisi ve C/D/E grubu üçüncüsü, sekizinci maçra B grubu ikincisi ve F grubu ikincisi karşı karşıya gelecektir.

Çeyrek final eşleşmeleri dört tanedir. İlk çeyrek finalde, birinci maç gve ikinci maç galibi, ikinci çeyrek finalde üçüncü maç ve dördüncü maç galibi, üçüncü çeyrek finalde beşinci maç ve altıncı maç galibi, dördüncü çeyrek finalde yedinci ve sekizinci maç galibi karşı karşıya gelecektir.

Gruplar A harfinden F harfine kadar klase edilmiştir. Total altı grup vardır.

Avrupa Kupasında Kura Çekimi ve Sınıflandırma

14 Ekim 2015 tarihinde torbalar açıklanmıştır. Avrupa Kupası’nda kura çekimi 12 Aralık 2015 tarihinde Paris, Fransa’da yapılmıştır. Finallere katılmata hak kazanan takımlar dört ayı torbaya atılmış ve altı ayrı gruba yerleştirilmiştir.

Birinci torbada Belçika, Fransa, İngiltere, Portekiz, Fransa, İspanya, Almanya vardır. İkinci torbada; Ukrayna, Hırvatistan, Avusturya, İsviçre, İtalya, Rusya vardır. Üçüncü torbada; Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Slovakya, İsveç vardır. Dördüncü torbada; İrlanda, İzlanda, Türkiye, Kuzey İrlanda, Galler, Arnavutluk bulunmaktadır. Bu torbalar arasından yapılan seçmeler ile turnuvanın son hali ve gruplar ortaya çıkmıştır. Harfler ile belirlenen gruplar altı grup ve dörderli takımlar halindedir.